System MIS Poligrafia posiada automatyczne kalkulacje, inteligentą optymalizację arkuszy i impozycje, CRM do obsługi klientów, moduł księgowość, logistyka i aplikację biznesową B2B.

Coraz większe znaczenie będzie miało efektywniejsze zarządzanie i sterowanie całym procesem produkcyjnym – a więc skuteczne wdrożenie stosownych programów zarządzania i informacyjnych. (...) Szansą dla wielu firm może być szukanie rozwiązań niszowych, wysoka specjalizacja oraz oferowanie usług kompleksowych, od przetwarzania i archiwizowania danych poprzez drukowanie, odpowiednie wykończenie introligatorskie wraz z uszlachetnianiem aż po precyzyjny mailing.

Krzysztof Pindral Prezes Heidelberg Polska
Źródło: "RYNEK POLIGRAFICZNY W POLSCE" Badanie KPMG i Polskiego Bractwa Gutenberga 2011

Firmy, które nie wykonają szczegółowych analiz wszelkich procesów oraz nie wdrożą sprawdzonych systemów klasy ERP, nie odniosą sukcesu w nowej internetowej rzeczywistości.

Rafał Kubiak CEO CGS drukarnia Sp. z o.o.
Źródło: "RYNEK POLIGRAFICZNY W POLSCE" Badanie KPMG i Polskiego Bractwa Gutenberga 2011

MIS Poligrafia

Jak powstał

Oferowany przez nas system MIS-Poligrafia jest systemem klasy MIS (Management Information System). System ten powstał w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia w tworzeniu oprogramowania dedykowanego branży poligraficznej. Jest on opracowywany i rozwijany na zlecenie katowickiej Drukarni "Wydruk", w ramach realizacji projektu związanego z wdrożeniem systemu typu Business-to-Business (2012 – 2014 r.). System jest aktualnie rozwijany także w oparciu o wymagania funkcjonalne, które określiliśmy wspólnie z Drukarnią "Poligrafia Plus" w podobnym projekcie Business-to-Business (projekt o dofinansowanie złożony na początku 2014 r.).

Wspomaganie

Założenia systemu dostosowane są dla wspomagania pracy drukarń offsetowych, w tym przedsiębiorstw wyposażonych w maszyny cyfrowe. System MIS-Poligrafia jest produktem informatycznym, który wspiera i automatyzuje procesy biznesowe na każdym etapie realizacji zlecenia. W ten sposób realnie wspomaga pracę całego Przedsiębiorstwa.

Kalkulacje

Szczególnym wyróżnikiem systemu MIS-Poligrafia jest zaawansowany moduł kalkulacji poligraficznej, zapewniający sprawną współpracę w modelu Business-to-Buiness pomiędzy Drukarnią i Kontrahentami. Każde zapytanie ofertowe rejestrowane jest w systemie, dzięki czemu istnieje możliwość monitorowania skuteczności kalkulacji. Kalkulacje w systemie są bardzo rozbudowane i uwzględniają wiele szczegółów i niuansów związanych z drukiem danego zamówienia.

Stanowiska

Integralną częścią systemu jest aplikacja stanowiskowa przeznaczona m.in. dla drukarzy i introligatorów. Zawiera ona np. plan druku dla wybranej maszyny, wspomaga gospodarkę magazynową. Pozwala również na deklarowanie dodatkowych czynności, które okazały się konieczne na etapie produkcji, a nie zostały przewidziane w kalkulacji.

Raporty

Teraz możesz mieć wszystko pod kontrolą. Nasze oprogramowanie dla drukarni jest wyposażone w moduł raportowania. Posiadamy rozbudowaną bazę gotowych raportów związanych m.in. z księgowością, sprzedażą, czy drukiem.

Księgowość

Wystawianie faktur z MIS Poligrafia to przyjemność. Wystarczy wskazać zlecenie lub grupę zleceń, a program sam wygeneruje fakturę i wyśle ją do klienta. Jeśli dokument nie zostanie zapłacony na czas, system wyśle zawiadomienie o zaległości. Moduł księgowości pozwala na obsługę klientów zagranicznych i wystawianie faktur zgodnych z normą europejską. Istnieje możliwość eksportu danych do innych programów tj. Symfonia.

Logistyka

Moduł pozwala na obsługę logistyki w pełnym zakresie. Poczynając od przysłania zapytań ofertowych, przez negocjację cen, a kończąc na zleceniu i zarządzaniu transportem arkuszy.

Produkcja

Zawsze na czas. Nasz moduł produkcji pozwala na kompleksowe zaplanowanie i sterowanie przebiegiem produkcji druku i introligatorni, obsługę stanowiska drukarzy, obsługę magazynu i komunikację z dostawcami materiałów.

Impozycje

Kolejną unikalną cechą naszego systemu jest możliwość wykonywania automatycznych impozycji. Zaraz po wygenerowaniu i zoptymalizowaniu, arkusze zostają przesłane do modułu, gdzie inteligentne algorytmy dokonają elektronicznego montażu.

Zarządzanie relacjami z klientem

Nasz system jest wyposażony w moduł spełniający założenia CRM (ang. customer relationship management), pozwalający na kompleksową obsługę klienta. Stworzyliśmy narzędzia umożliwiające precyzyjny mailing (kalkulacje, elektroniczne dokumenty np. e-faktury, oferty itd.), czy też zarządzanie danymi procesami biznesowymi, w odniesieniu do poszczególnych pracowników w przedsiębiorstwie klienta (zlecenia, dokumenty księgowe, produkcja).

Pliki

Teraz przesyłanie plików może być dużo prostsze! Nasze oprogramowanie dla poligrafii eliminuje problem związany z umiejętnością obsługi technologi FTP. U nas serwer FTP jest zintegrowany z aplikacją, a klient przesyła pliki przez przyjazną stronę www. Ogromną zaletą jest to, że zaraz po przesłaniu, pojawi się automatycznie wykonany raport preflight, dzięki temu unikniesz problemu związanego z źle przygotowanymi plikami do druku.

Jak to działa

Telefon
Telefon

Klient

Telefon
Telefon
Strzalka EDI
Strzalka EDI
Strzalka EDI
Sklep drukarni

Sklep
Web to print

kalkulacje zlecenia

Księgowość

kalkulacje zlecenia

Kalkulacje zlecenia

kalkulacje zlecenia
kalkulacje zlecenia

Optymalizacja zleceń

kalkulacje zlecenia

Planowanie produkcji

Produkcja

kalkulacje zlecenia

Stanowisko drukarzy

kalkulacje zlecenia

Magazyn

kalkulacje zlecenia
kalkulacje zlecenia
kalkulacje zlecenia

Zamówienie usług zewnętrznych

kalkulacje zlecenia

Zamówienie materiałów

kalkulacje zlecenia

Zamówienie transportu

Strzalka EDI
Strzalka EDI
Strzalka EDI
Strzalka EDI
kalkulacje zlecenia
kalkulacje zlecenia
kalkulacje zlecenia

Dostawcy usług